حسین فرجی

عزت الله ( حسین ) فرجی اول بهمن ماه سال 1329 هجری خورشیدی در استان لرستان و شهرستان خرم آباد دیده به جهان گشود . وی که از دوران کودکی دارای صدای بسیار خوبی بود از همان دوران مدرسه کار خواندن ترانه های محلی را شروع نمود تا اینکه جهت ارتقاع سطح کیفی کارش و همچنین برای شناساندن ترانه های محلی لری به تهران آمد و زیر نظر استاد مهرتاش که استاد اساتید هنرمندان بود کار خود را آغاز نمود .

وی در سال 1346 و در حالی که تنها 17 سال سن داشت اولین ترانه ی خود را با نام (( شو سال )) که شعر و آهنگش را هم خودش خلق نموده بود اجرا نمود و در همان سال ترانه ی معروف (( شیپورچی )) را هم که خود حکایتی داشت را با شعر و آهنگی از خود وارد بازار نمود که هواداران زیادی را به خود جلب نمود . ضمنا این ترانه بعد از انقلاب و توسط زنده یاد " رضا سقایی " و با نام ( موتورچی ) بازخوانی شد .

به هر جهت استاد فرجی با طبع پر شوری که داشتند به مدت 11 سال ( که مدت کمی برای یک شهرستانی در تهران نیست ) در لاله زار یکه تازی نمود . از ترانه های فراموش نشدنی استاد می توان به ( دایه دایه ) اشاره نمود که بعد از استاد هم افراد دیگری مانند : " غیابی ، محمد میرزاوند و زنده یاد رضا سقایی " آن را خواندند که وقتی نظر خود استاد را جویا شدیم ایشان بهترین اجرای این ترانه را در زمان جنگ تحمیلی و توسط ( محمد میرزاوند ) دانستند .

استاد فرجی بعد از انقلاب هم سه کاست را به نام های : (( گل شادی ( 1370 – کمپانی ایران صدا ) ، سنگ خارا ، اینار )) روانه ی بازار نمود که در این آلبوم ها ترانه های ستاره و بلبل را به یاد زنده یاد " رضا سقایی " خواند . ضمنا استاد مراتب نارضایتی خود را نسبت به کسانی که ترانه های هنرمندان قدیمی را بدون اجازه بازخوانی می کنند اعلام کردند و به عنوان مثال از گروه " رستاک " گلایه نمودند که ترانه ی ( بارو بارو ) از کاست ( گل شادی ) را بدون اجازه ی استاد بازخوانی کرده اند .

از ترانه های به یاد ماندنی استاد فرجی می توان اشاره نمود به :

شیپورچی ، دایه دایه ، شو سال ، کینه ، مادر ، اخماتو واکن ، مسافر کویت ، مرغ اسیر ، تویی بهارم ، سوزه سوزه ، باز تنگ غروب شد ، آهو خانم ، چقدر قشنگی ، تو اصلا خدا نداری ، مریم و ...

این آلبوم شامل ۹ ترانه می باشد که می توانید آن را بصورت یکجا و در یک فایل زیب دانلود کنید(هرکدام از آلبوم ها دارای دو لینک سالم هستند)


کوش طلا   لینک ثابت  لینک کمکی دانــلــود از picofile

شو سالـم لینک ثابت لینک کمکی دانـلـود از picofile

آلبوم ستاره لینک مستقیم   لینک کمکی  دانلود از rodfile 

 گل شادی  لینک دانلود یک

مسافر کویت لینک یک دانلود و خرید 

آلبوم مــادر لینک خــرید آلبوم

آلبوم  زندگی  لینک خرید آلبوم

آلبوم شیپورچی  لینک خرید آلبوم

26 آلبوم موجود است ایشون هم آلبوم فارسی دارد هم لری

تمامی مجموعه موجود می باشد

این هم کلیه آلبوم های حسین فرجی می باشد که موجود می باشد

دوستانی که تمایل به خرید کل مجموعه رو دارند میتوانند با واریز مبلغ 20 هزار تومان به شماره کارت

5047-0610-3578-7742 بانک شهر بنام صابر رومانی به بنده اطلاع داده تا در اسرع وقت با پست

پیشتاز ارسال شود

هزینه پست به عهده اینجانب می باشد